Infrasaun Grand De Luxe CK2 Basic Line

Montáž u zákazníka zdarma Doprava zdarma

Výroba sáun má tradíciu už 17-ročnu.

Dostupnosť: skladom
Výrobca: VitalWell
Kategórie: Infrasauny pre 2 osoby
Expedícia: Skladom

923 €

Cena bez DPH: 763 €
 • Darek zadarmo
Svetelná terapia

Svetelná terapia ZADARMO

(Obvyklá cena: 98 €)
Príkon 1870 W
Rozmery (cm) 120 x 120 x 190 cm
Materiál Hemlock
Infražiariče Keramické + Nožný karbónový panel
Počet ohrievačov 5x Keramické, 1x Nožný panel
Kontrolný panel Áno,dvojitý - vnútorný a vonkajší
Ionizátor kyslíka Áno
Audio panel s USB vstupom Áno
Vnútorné osvetlenie Áno
Vonkajšie osvetlenie Áno
Napájanie 230 V
Počet osôb 2
Záruka 2 roky

Infrasauna pre 2 osoby INFRASAUNA Grand De Luxe CK2 Basic Line

Hrúbka stien infrasáun VitalWell Basic je 4,9 cm (2x panel 0,55 cm a rám 3,8 cm).
Hrúbka skla u modelov bez dreveného rámu dverí je 6mm (pri modeli s dreveným rámom dverí je 4mm).
Životnosť karbónových ohrievačov je 10000 hodín (životnosť keramických ohrievačov je 5000 hodín).
Vlnová dĺžka karbónových a keramických ohrievačov je 6.5 až 15 micrometrů.
Výroba sáun má tradíciu už 17-ročný. Infrasauny VitalWell spĺňajú EÚ normy.
EMF - hodnota elektromagnetického poľa našich infrasáun

více

Infrasauna pre 2 osoby INFRASAUNA Grand De Luxe CK2 Basic Line

Hrúbka stien infrasáun VitalWell Basic je 4,9 cm (2x panel 0,55 cm a rám 3,8 cm).
Hrúbka skla u modelov bez dreveného rámu dverí je 6mm (pri modeli s dreveným rámom dverí je 4mm).
Životnosť karbónových ohrievačov je 10000 hodín (životnosť keramických ohrievačov je 5000 hodín).
Vlnová dĺžka karbónových a keramických ohrievačov je 6.5 až 15 micrometrů.
Výroba sáun má tradíciu už 17-ročný. Infrasauny VitalWell spĺňajú EÚ normy.
EMF - hodnota elektromagnetického poľa našich infrasáun spĺňa najprísnejšie kritériá, žiariče sú úplne bezpečné a zodpovedajú striktným európskym štandardom.

 

 

Nožný panel:

Podlahový panel je novinkou pre kvalitnejší a rovnomernejšie prehriatie chodidiel. Žiariče sú umiestnené v infrasaune tak, aby dochádzalo k rovnomernému prehrievanie a tým k väčšej tepelnej pohode.

 

 

 

 Ionizátor vzduchu:

 Výhoda Infrasauny VitalWell radu Basic proti konkurenčným výrobkom je, že sú vybavené ionizátorom kyslíka, ktorý slúži na zlepšenie kvality vzduchu v infrasaune. Tento prístroj obohatí vzduch veľkým množstvom záporne nabitých iónov (aniónov). Ióny, obsiahnuté vo vzduchu majú veľmi priaznivý vplyv na naše zdravie.
Vedecké štúdie preukázali, že záporné častice - ióny, obsiahnuté vo vzduchu majú veľmi priaznivý vplyv na naše zdravie. Odborne sa tieto častice nazývajú anióny a podporujú celkovú látkovú výmenu, pozitívne pôsobí pri odbúravaní napätia a stresu a prinášajú telesnú a duševnú sviežosť. Nie náhodou sa najviac záporných iónov vyskytuje v blízkosti morí, vodopádov, hôr, borovicových lesov a alebo vo vzduchu po búrke.
Ideálna koncentrácia pre človeka zodpovedá lesnému prostredia a činí 2.000 iónov na cm3. V uzavretých miestnostiach je však situácia tomuto ideálu veľmi vzdialená. V bytoch a kanceláriách sa nachádza naopak veľa zdrojov kladné ionizácie. Znečistenie vzduchu pôsobením organických alebo anorganických vplyvov vedie k tomu, že vzduch obsahuje prebytok veľkých kladných iónov na úkor malých záporných iónov. Ak nedochádza pri obohacovaní vzduchu zápornými iónmi zároveň na čistenie vzduchu, veľké kladné ióny malé záporné ióny pohlcujú, neutralizujú a potom ako ťažké častice napr prach klesajú a usadzujú sa na okolité plochy.
Tým Vám prinášame maximálnu pohodu a príjemný pocit z čistého vzduchu.Použitý materiál:

 •     Hemlock (kanadská jedľa)
 •     exkluzívny saunové drevo s veľmi jemnou štruktúrou, veľmi stabilný,
 •     minimálne pracuje a nekrútia sa.
 •      pozn.: Odtieň dreva je len ilustratívny - môže sa nepatrne líšiť v závislosti na vek dreva.


Použité žiariče:

 •     Keramické žiariče
 •     sú energeticky efektívne, vysoko pevné,
 •     bezpečné s dlhou životnosťou.
 •     Keramické trubice vyžarujú infračervené žiarenie 40μm, ktoré ľudské telo ľahko absorbuje.


Audio panel:

 •      AM / FM prijímač s anténou zabudovanou v hornom diele sauny
 •      Farebný LCD display
 •      vstup AUX


Princíp infrasauny:

Infračervená časť slnečného žiarenia zohreje ľudské telo, bez toho aby sa zohrial okolitý vzduch. Na tomto princípe fungujú aj infračervené tepelné kabíny. Ohriať sa v tejto infrakabíne je teda vlastne rovnaké, ako keď za jarného dňa vysvitne slnečné lúče, my sa necháme hriať ich dotyky a zdá sa nám, že je oveľa teplejšie, než by zodpovedalo teplote vzduchu. Akonáhle sa však slniečko schová za mraky, pripadá nám, že sa zrazu prudko ochladilo.

Teplota vzduchu je ale v skutočnosti stále rovnaká, len na nás prestali dopadať slnečné lúče, a teda aj zahrievajúce infračervená energia. S infrasaunou si môžete vlastný zdroj tohto príjemného prírodného tepla priniesť až domov.

Náš nervový aj endokrinný systém (vytvárajúce hormóny) proste pre svoje fungovanie svetelnú energiu potrebuje, inak trpíme stratou energie a niekedy aj váhy, popudlivosť, zimomravosti a väčšie potrebou spánku. Pôsobenie tepla a následné zvýšenie telesnej teploty v takom prípade pôsobí ako liek - simuluje horúčku, tým aktivuje a posilňuje imunitný systém, zvýši sa počet bielych krviniek a obranyschopnosť organizmu a my sa hneď cítime o poznanie lepšie."Saunovanie" v infračervenej kabíne je založené na princípe emisie infračerveného žiarenia špeciálnymi keramickými žiaričmi, ktoré si nechal patentovať dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku už v roku 1965. Toto infračervené žiarenie prehreje telo hlboko do svalového tkaniva ak intenzívnemu poteniu tak dochádza už pri teplote okolo 50 ° C v prostredí, ktoré nezaťažuje organizmus. Po celú dobu pobytu v kabíne dýchate vzduch o teplote 20 až 55 ° C, pretože 80-90% vyžarovaného tepla vstrebe vaše telo a len zvyšok sa rozptýli do priestoru kabíny. To je zásadný rozdiel medzi klasickou saunou a infrasaunou.

Postup pri prehrievaní:

Čas predhriatie na prevádzkovú teplotu je závislý na veľkosti kabíny a okolitej teplote.Pri spustení kabíny a nastavenie teploty a dĺžky PREHRIEVACÍ teploty máte práve tak čas na vlažnú sprchu, ktorá zvýši efekt potenie, ktorá je oproti klasickej saune dvakrát až trikrát intenzívnejšie. Dôležitý je pri saunovaní aj pitný režim, dostatok tekutín totiž významne ovplyvňuje intenzitu potenia. Dĺžka pobytu v saune je individuálna a pohybuje sa v rozpätí 25 až 40 minút pri teplote 65 ° C. Za túto dobu vaše telo spáli približne 700 kalórií absolútne bez záťaže. Začínajte kratšími intervalmi, ktoré môžete postupne predlžovať. Po uplynutí nastaveného času sa vykurovací systém automaticky odpojí.

Tip:

Systém infrasauny umožňuje i prehrievanie tela rovno v oblečení, napríklad pred zvýšenou telesnou námahou, pred náročnými športovými výkonmi alebo iba pred odchodom do chladného počasia.

Preukázateľné účinky infrasauny:

Rozohriatie Hĺbkové teplo absorbovanej naším telom zvyšuje krvný obeh, pleť sa lepšie prekrvuje, stupňuje sa srdcová frekvencia a látková výmena rovnako ako napríklad pri pasívnom tréningu, ktorý sa odporúča ako rozcvičenie pre niektoré športy, aby sa predišlo športových úrazov.

 

Údržba infrasauny

Pre dlhšiu životnosť dreva a čistotu kabíny infrasauny sú vhodné určené čistiace prípravky. Na najviac namáhavé plochy, ako sú sedacie a oporná miesta, odporúčame používať prípravok Saunareiniger, ktorý odstráni všetok maz a biologické nečistoty. V prípade, že budete infrasaunu navštevovať pravidelne, je tento prípravok tiež vhodný aj na celkovej vyčistenie kabíny. Saunareiniger jednoducho nanesiete na špongiu, či mäkký handričku a nanesiete ho na celú plochu infrassauny. Tým sa krásne rozjasní drevo a navyše sa na ňom vytvorí aj ochranný film. Odporúčame používať prípravok Saunareiniger minimálne raz týždenne v pomere 1:10 až 1:30.
Ako dezinfekciu po saunovaní potom odporúčame použiť prípravok Chemosan. Tento prípravok sa používa podobne ako Saunareiniger avšak s tým rozdielom, že ho nie je potrebné nanášať na celú plochu infrasauny. Prípravok sa riedi v pomere 1:20 a nanáša sa len na miesta, ktoré chcete dezinfikovať.

Fotografie sáun a uvedené informácie sú len informatívne, pri výrobe môže dochádzať k drobným odchýlkam.

Všetky infrasauny a sauny sú určené výhradne pre použitie v domácnostiach, v žiadnom prípade nie sú určené pre komerčné používanie.

V našom internetovom obchode pohodlne a bezpečne zaobstaráte tovar značky VitalWell. Všetky Infrasauny pre 2 osoby tejto značky sú chránené originálnymi obaly priamo od výrobcu. Uvedená cena tovaru je úplné a konečné. to znamená, že sa na vami vybraný výrobok Infrasaun Grand De Luxe CK2 Basic Line buďto nevzťahuje zákonný recyklačný poplatok (prípadne iný obdobný poplatok) alebo sú všetky tieto poplatky už v cene výrobku zahrnuté. Ak ste si vybrali set výrobkov, sú recyklačné poplatky štandardne pripočítali k jednotlivým výrobkom v danom sete. Ku konečnej cene výrobku Infrasaun Grand De Luxe CK2 Basic Line môže byť pripočítané prepravné a balné, ak ste zvolili spôsob doručenia tovaru, ktoré tieto služby obsahuje. Všetky započítané platby vám budú prehľadne zobrazené, akonáhle kliknete na políčko OBJEDNAŤ. až potom, čo si ich sami dôkladne prekontrolujete, môžete objednávku s istotou odoslať.

Kontaktní formulář

 
* Povinné údaje