Infrasauna Grand De Luxe D2 Ceder Carbon Basic Line

Montáž u zákazníka zdarma Doprava zdarma Dárek zdarma

Výroba sáun má tradíciu už 17-ročnu.

Dostupnosť: skladom
Výrobca: VitalWell
Kategórie: Infrasauny pre 2 osoby
Expedícia: Skladom

1 281 €

Cena bez DPH: 1 059 €
  • Darek zadarmo
Svetelná terapia

Svetelná terapia ZADARMO

(Obvyklá cena: 98 €)
Príkon 1840 W
Rozmery (cm) 120 x 105 x 190 cm
Materiál Céder
Infražiariče Karbónové plošné
Počet ohrievačov 7x Karbónový, 1x Nožný panel
Kontrolný panel Áno,dvojitý - vnútorný a vonkajší
Ionizátor kyslíka Áno
Audio panel s USB vstupom Áno
Vnútorné osvetlenie Áno
Vonkajšie osvetlenie Áno
Napájanie 230 V
Počet osôb 2
Záruka 2 roky

Infrasauna pre 2 osoby Infrasauna Grand De Luxe D2 Ceder Carbon Basic Line

Hrúbka stien infrasáun Grand De Luxe Basic je 4,9 cm (2x panel 0,55 cm a rám 3,8 cm).
Hrúbka skla u modelov bez dreveného rámu dverí je 6mm (pri modeli s dreveným rámom dverí je 4mm).
Životnosť karbónových ohrievačov je 10000 hodín (životnosť keramických ohrievačov je 5000 hodín).
Vlnová dĺžka karbónových a keramických ohrievačov je 6.5 až 15 micrometrů.
Výroba sáun má tradíciu už 17-ročný. Infrasauny VitalWell spĺňajú EÚ normy.
EMF - hodnota elektromagnetického poľa našich infras…

více

Infrasauna pre 2 osoby Infrasauna Grand De Luxe D2 Ceder Carbon Basic Line

Hrúbka stien infrasáun Grand De Luxe Basic je 4,9 cm (2x panel 0,55 cm a rám 3,8 cm).
Hrúbka skla u modelov bez dreveného rámu dverí je 6mm (pri modeli s dreveným rámom dverí je 4mm).
Životnosť karbónových ohrievačov je 10000 hodín (životnosť keramických ohrievačov je 5000 hodín).
Vlnová dĺžka karbónových a keramických ohrievačov je 6.5 až 15 micrometrů.
Výroba sáun má tradíciu už 17-ročný. Infrasauny VitalWell spĺňajú EÚ normy.
EMF - hodnota elektromagnetického poľa našich infrasáun spĺňa najprísnejšie kritériá, žiariče sú úplne bezpečné a zodpovedajú striktným európskym štandardom.


 

Nožný panel:

Podlahový panel je novinkou pre kvalitnejší a rovnomernejšie prehriatie chodidiel. Žiariče sú umiestnené v infrasaune tak, aby dochádzalo k rovnomernému prehrievanie a tým k väčšej tepelnej pohode.

 

 

 

 

 

 

Ionizátor vzduchu:

 Výhoda Infrasauny Grand De Luxe proti konkurenčným výrobkom je, že sú vybavené ionizátorom kyslíka, ktorý slúži na zlepšenie kvality vzduchu v infrasaune. Tento prístroj obohatí vzduch veľkým množstvom záporne nabitých iónov (aniónov). Ióny, obsiahnuté vo vzduchu majú veľmi priaznivý vplyv na naše zdravie.
Vedecké štúdie preukázali, že záporné častice - ióny, obsiahnuté vo vzduchu majú veľmi priaznivý vplyv na naše zdravie. Odborne sa tieto častice nazývajú anióny a podporujú celkovú látkovú výmenu, pozitívne pôsobí pri odbúravaní napätia a stresu a prinášajú telesnú a duševnú sviežosť. Nie náhodou sa najviac záporných iónov vyskytuje v blízkosti morí, vodopádov, hôr, borovicových lesov a alebo vo vzduchu po búrke.
Ideálna koncentrácia pre človeka zodpovedá lesnému prostredia a činí 2.000 iónov na cm3. V uzavretých miestnostiach je však situácia tomuto ideálu veľmi vzdialená. V bytoch a kanceláriách sa nachádza naopak veľa zdrojov kladné ionizácie. Znečistenie vzduchu pôsobením organických alebo anorganických vplyvov vedie k tomu, že vzduch obsahuje prebytok veľkých kladných iónov na úkor malých záporných iónov. Ak nedochádza pri obohacovaní vzduchu zápornými iónmi zároveň na čistenie vzduchu, veľké kladné ióny malé záporné ióny pohlcujú, neutralizujú a potom ako ťažké častice napr prach klesajú a usadzujú sa na okolité plochy.
Tým Vám prinášame maximálnu pohodu a príjemný pocit z čistého vzduchu.


Použitý materiál:

   
CÉDER

drevo extrémne odolné proti vlhku, vhodné pre obloženie stien, typická vôňa uchováva v interiéri príjemnú arómu

pozn.: Odtieň dreva je len ilustratívny - môže sa nepatrne líšiť v závislosti na vek dreva.
Použité žiariče:

Karbónové žiariče

Ultra vodivé uhlíkové vlákna prináša väčšiu účinnosť a dlhšia životnosť. Karbónové žiariče vyžarujú infračervené žiarenie 360° do priestoru, čo umožňuje pohodlnejšie saunovania. Majú nízku povrchovú teplotu. Predpokladaná životnosť ohrievačov je 8000-10000 hodín. Vlnová dĺžka karbónových a keramických ohrievačov se pohybuje nad 3 mikrony v pásme dlhých vĺn (IR-C).

Audio panel:

  •      AM / FM prijímač s anténou zabudovanou v hornom diele sauny
  •      Farebný LCD display
  •      vstup AUX

Princíp infrasauny:

Infračervená časť slnečného žiarenia zohreje ľudské telo, bez toho aby sa zohrial okolitý vzduch. Na tomto princípe fungujú aj infračervené tepelné kabíny. Ohriať sa v tejto infrakabíne je teda vlastne rovnaké, ako keď za jarného dňa vysvitne slnečné lúče, my sa necháme hriať ich dotyky a zdá sa nám, že je oveľa teplejšie, než by zodpovedalo teplote vzduchu. Akonáhle sa však slniečko schová za mraky, pripadá nám, že sa zrazu prudko ochladilo.

Teplota vzduchu je ale v skutočnosti stále rovnaká, len na nás prestali dopadať slnečné lúče, a teda aj zahrievajúce infračervená energia. S infrasaunou si môžete vlastný zdroj tohto príjemného prírodného tepla priniesť až domov.

Náš nervový aj endokrinný systém (vytvárajúce hormóny) proste pre svoje fungovanie svetelnú energiu potrebuje, inak trpíme stratou energie a niekedy aj váhy, popudlivosť, zimomravosti a väčšie potrebou spánku. Pôsobenie tepla a následné zvýšenie telesnej teploty v takom prípade pôsobí ako liek - simuluje horúčku, tým aktivuje a posilňuje imunitný systém, zvýši sa počet bielych krviniek a obranyschopnosť organizmu a my sa hneď cítime o poznanie lepšie."Saunovanie" v infračervenej kabíne je založené na princípe emisie infračerveného žiarenia špeciálnymi keramickými žiaričmi, ktoré si nechal patentovať dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku už v roku 1965. Toto infračervené žiarenie prehreje telo hlboko do svalového tkaniva ak intenzívnemu poteniu tak dochádza už pri teplote okolo 50 ° C v prostredí, ktoré nezaťažuje organizmus. Po celú dobu pobytu v kabíne dýchate vzduch o teplote 20 až 55 ° C, pretože 80-90% vyžarovaného tepla vstrebe vaše telo a len zvyšok sa rozptýli do priestoru kabíny. To je zásadný rozdiel medzi klasickou saunou a infrasaunou.

Postup pri prehrievaní:

Čas predhriatie na prevádzkovú teplotu je závislý na veľkosti kabíny a okolitej teplote. Pri spustení kabíny a nastavenie teploty a dĺžky PREHRIEVACÍ teploty máte práve tak čas na vlažnú sprchu, ktorá zvýši efekt potenie, ktorá je oproti klasickej saune dvakrát až trikrát intenzívnejšie. Dôležitý je pri saunovaní aj pitný režim, dostatok tekutín totiž významne ovplyvňuje intenzitu potenia. Dĺžka pobytu v saune je individuálna a pohybuje sa v rozpätí 25 až 40 minút pri teplote 65 ° C. Za túto dobu vaše telo spáli približne 700 kalórií absolútne bez záťaže. Začínajte kratšími intervalmi, ktoré môžete postupne predlžovať. Po uplynutí nastaveného času sa vykurovací systém automaticky odpojí.

Tip:

Systém infrasauny umožňuje i prehrievanie tela rovno v oblečení, napríklad pred zvýšenou telesnou námahou, pred náročnými športovými výkonmi alebo iba pred odchodom do chladného počasia.

Preukázateľné účinky infrasauny:

Rozohriatie:
Hĺbkové teplo absorbovanej naším telom zvyšuje krvný obeh, pleť sa lepšie prekrvuje, stupňuje sa srdcová frekvencia a látková výmena rovnako ako napríklad pri pasívnom tréningu, ktorý sa odporúča ako rozcvičenie pre niektoré športy.
Uvoľnenie:
Hĺbkové teplo preniká do svalových tkanív, odstraňuje z nich napätie a zvyšuje tak flexibilitu svalov, čo prispieva k celkovej relaxácii. Elastickejšie svaly navyše lepšie odolajú každodennej záťaži. Ideálne je toto uvoľnenie pred masážou.
Úľava pre kĺby:
Hĺbkové teplo má pozitívny vplyv pri liečbe artróz, výronov, nervových bolestí, svalových kŕčov či stuhnutosti kĺbov. Sprievodné prejavy starnutia sú tak spomaľovanie alebo tlmené.
Zmierňovanie bolesti:
Rozšírením periférnych ciev vplyvom tepla dochádza k lepšiemu prekrvovanie svalov, splodiny látkovej výmeny sú odvádzané rycheji a svaly sú lepšie zásobované kyslíkom. To prispieva k rýchlejšiemu zotaveniu aj pri poranení tkanív.
Posilnenie krvného obehu:
Pri hĺbkovom prehrievaní telo začne vylučovať pot, aby sa ochladilo. Tým sa zvýši činnosť srdca a zrýchli cirkulácia krvi, čo prispieva k posilneniu a stabilizácii krvného obehu.
Čistenie pleti:
Intenzívna transpirácia prečisťuje póry do hĺbky. Škodliviny a jedy sú odstraňované a na svoje miesto nastupujú živiny. Jedná sa o starostlivosť, ktorá odďaľuje starnutie pleti.
Odbúravanie celulitídy:
Celulitída nie je nič iné ako tukové a vodné usadeniny pod pokožkou. Tepelné pôsobenie podporuje priebeh očisťujúcich procesov v tele, intenzívne potenie a následné odplavovanie škodlivín. Nepríjemné usadeniny v podobe celulitídy tak môžu byť postupne odbúravané.
Zníženie váhy:
Hĺbkové teplo preniká najvrchnejšiu vrstvou pokožky a prijímajú ho krvné cievy uložené v tukovom tkanive, prijatým teplom sa rozšíri a obstarávajú tak lepšie prekrvenie tukových tkanív a spaľovanie kalórií. Tukové kyseliny hromadiace sa v tukových bunkách sú vylúčené lymfatickým systémom z tela von.
Redukcia toxických látok:
Potenie prispieva k vylúčeniu jedov a minerálnych splodín látkovej výmeny z tela. Medzi ne patrí napríklad rad ťažkých kovov, alkohol, nikotín, cholesterol a ďalšie.Údržba infrasauny

Pre dlhšiu životnosť dreva a čistotu kabíny infrasauny sú vhodné určené čistiace prípravky. Na najviac namáhavé plochy, ako sú sedacie a oporná miesta, odporúčame používať prípravok Saunareiniger, ktorý odstráni všetok maz a biologické nečistoty. V prípade, že budete infrasaunu navštevovať pravidelne, je tento prípravok tiež vhodný aj na celkovej vyčistenie kabíny. Saunareiniger jednoducho nanesiete na špongiu, či mäkký handričku a nanesiete ho na celú plochu infrassauny. Tým sa krásne rozjasní drevo a navyše sa na ňom vytvorí aj ochranný film. Odporúčame používať prípravok Saunareiniger minimálne raz týždenne v pomere 1:10 až 1:30.
Ako dezinfekciu po saunovaní potom odporúčame použiť prípravok Chemosan. Tento prípravok sa používa podobne ako Saunareiniger avšak s tým rozdielom, že ho nie je potrebné nanášať na celú plochu infrasauny. Prípravok sa riedi v pomere 1:20 a nanáša sa len na miesta, ktoré chcete dezinfikovať.

Montáž infrasauny:

Ak sa pre infrasaunu rozhodnete, dozviete sa, že sa tieto infračervené prehrievací kabíny dodávajú ako typizované stavebnice, ktoré sa montujú priamo na mieste z jednotlivých panelov. V interiéri kde je rovná podlaha a elektrická zásuvka, bez zvláštnych stavebných úprav. Teplota miestnosti musí byť min 18 ° C. Vzhľadom k relatívne malému rozmeru infrasauny tak môže nájsť svoje miesto takmer v každom byte, rodinnom dome, vo fitness, rehabilitačných a masážnych centrách. K základnému vybaveniu infrasauny patrí vykurovacie elementy, časový spínač, termostat, rádio, podhlavníky a osvetlenie. Na pripojenie do siete je potrebné elektrická zásuvka na 220 V a 16A istené.

Fotografie sáun a uvedené informácie sú len informatívne, pri výrobe môže dochádzať k drobným odchýlkam.

Všetky infrasauny a sauny sú určené výhradne pre použitie v domácnostiach, v žiadnom prípade nie sú určené pre komerčné používanie.

 

 

V našom internetovom obchode pohodlne a bezpečne zaobstaráte tovar značky VitalWell. Všetky Infrasauny pre 2 osoby tejto značky sú chránené originálnymi obaly priamo od výrobcu. Uvedená cena tovaru je úplné a konečné. to znamená, že sa na vami vybraný výrobok Infrasauna Grand De Luxe D2 Ceder Carbon Basic Line buďto nevzťahuje zákonný recyklačný poplatok (prípadne iný obdobný poplatok) alebo sú všetky tieto poplatky už v cene výrobku zahrnuté. Ak ste si vybrali set výrobkov, sú recyklačné poplatky štandardne pripočítali k jednotlivým výrobkom v danom sete. Ku konečnej cene výrobku Infrasauna Grand De Luxe D2 Ceder Carbon Basic Line môže byť pripočítané prepravné a balné, ak ste zvolili spôsob doručenia tovaru, ktoré tieto služby obsahuje. Všetky započítané platby vám budú prehľadne zobrazené, akonáhle kliknete na políčko OBJEDNAŤ. až potom, čo si ich sami dôkladne prekontrolujete, môžete objednávku s istotou odoslať.

Kontaktní formulář

 
* Povinné údaje